Ahşap Ev Modelleri ve Fiyatları ?

Sevdiklerinize zamansız ve kalıcı bir miras bırakmak için ahşap evleri tercih edebilirsiniz! Ahşap ev fiyatları ve modelleriyle alakalı detaylı bilgi almak için doğru yerdesiniz! Doğaya yakın olmanızı sağlarken aynı zamanda modern hayatın konforunu da sağlar.

7/24 Fiyat Teklifi Al

Kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için hemen arayın, istediğiniz evi biz yapalım.

100% Size Özel Tasarım

Sadece size özel tasarım ahşap ev yapım hizmeti.Siz hayal edin istediğiniz yere biz yapalım.

20 Yıllık Tecrübe

Ahşap ev yapımında 20 yıllık tecrübe ile müşterilerimize özel anahtar teslim projeler yapıyoruz.

7/24 Ahşap Ev Yapımı Fiyat Teklifi Al

Ahşap Ev Modelleri ve Fiyatları?

Sevdiklerinize zamansız ve kalıcı bir miras bırakmak için ahşap evleri tercih edebilirsiniz! Ahşap ev fiyatları ve modelleriyle alakalı detaylı bilgi almak için doğru yerdesiniz! Doğaya yakın olmanızı sağlarken aynı zamanda modern hayatın konforunu da sağlar.

Önemli Bilgi : Ahşap evlerin gürültü azaltma, düşük ısıtma ve soğutma maliyetleri, enerji verimliliği gibi avantajları vardır. Doğal bir yaşam sürme isteğiyle, kaliteli ve sağlıklı evlerde yaşama fırsatı sunmaktadır.

Ahşap üçgen evler, tüm yıl boyunca yaşamak ya da kısa bir süre kalmak için idealdir. Ahşabın pozitif özelliği ile zihni rahatlatan evlerde yaşamak iyi bir fırsattır. Doğru projelendirilmiş ahşap evler çok çeşitli yaşam alanlarına sahip evler inşa edilmesine olanak sağlar. Proje alanının verimli kullanılması ise daha fazla ekonomik, çevresel ve mimari avantajlar sağlar.

Ahşap Ev Fiyatları ve Yapım Maliyeti

Ahşap Ev Yapımı

Ahşap ev yapımında ki  20 yıllık tecrübe ile Türkiye’nin her yerinde anahtar teslim projeler yapıyoruz. Siz hayal edin biz istediğiniz ahşap bungalov evi istediğiniz yere yapalım.

Ahşap Ev Fiyatları ve Yapım Maliyeti ?

Kışın soğuk yazın ise sıcağı geçirmeyen ahşap yapılar günümüzde çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bu evlerin kendine has dokusu ve kendine has kokusu olduğundan içinde yaşayanların psikolojileri de betonarme evlerde yaşayanlara göre daha olumludur. İnsanı doğanın içindeymiş gibi hissettiren ahşap ev fiyatları metrekare cinsinden hesaplanarak iskelet halinde atölyelerde hazır halde getirilip zemine oturtulur.

Önemli Bilgi : Ahşap ev fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için 20 yıllık tecrübe ile tüm Türkiye’ye hizmet veren firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Yeni bir ev satın almak yerine, bahçesi olan güzel ve sizi mutlu edecek şirin bir eve sahip olmaya ne dersiniz. Evin yapım teknikleri tamamen birleştirmek odaklı olduğundan ev tasarımını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilir, uygulama sırasında içinize sinmeyen bölümleri revize ederek yeniden inşa edebilirsiniz. Maliyet açısından bakıldığında maliyeti, betonarme bir evin maliyeti göz önüne alındığında oldukça düşük bir maliyet olacaktır.

Ahşap ev yapımlarında çatı dahil tüm dış ve iç duvarlar işlenmemiş masif ahşap malzemelerden yapılabilir. Döşeme levhaları masif tahta kazık tavanlar olarak tasarlanıp uygulanır. Metal içermeyen kimyasal malzemeler kullanılmadan bir ev inşa edilebilmesi mümkündür.

Ahşap yapılar, ladin, gümüş köknarlardan yapılabilir. En uygunu beyaz çamdan yapılanıdır. Meşe kütüklerinden de bu evlerin yapılması mümkündür ancak fiyatlandırılması diğer hammaddelere göre biraz daha fazladır.

Önemli Bilgi : Bungalov ev, bungalov evleri fiyatları, bungalov ev maliyeti ve bungalov ev yapımı ile  ilgili detaylı bilgi almak için davrazahsap.com/bungalov-ev sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ahşap evlerin doğayla iç içe olan havası insanlara çekici gelir. Bu nedenle günümüzde rağbet artmıştır. Ahşabın çevreyle mükemmel uyumu diğer inşaat malzemelerinden kaliteli ve dayanıklı olması ahşap yapıların tercihi için bir sebeptir.

En Güzel Ahşap Bungalov Ev Modelleri

Ahşap Ev Maliyeti

Ahşap ev maliyetini sizin isteklerinize göre hesaplayıp 100% profesyonel işçilik sunuyoruz.

En Güzel Ahşap Bungalov Ev Modelleri ?

Ahşap Konteyner Ev Modeli

Ahşap ev modeli olarak tercih edebileceğiniz konteyner ev modelleri, hem ekonomik hem de kolay bir şekilde tasarlanabilen ev modelleridir.

Minik Kır Evleri Modeli

Ahşap ev tercih etmek istediğinizde minik kır evlerini de düşünebilirsiniz. Modern ve zarif tasarımlara sahip olan bu evler hem ekonomik hem de kısa sürede inşa edilebilen evlerdir. Küçük bir kır evi herkesin kulağına güzel geliyor değil mi?

Ahşap Konstrüksiyon Evleri Modeli

Bu evlerin maliyeti hesaplanırken taşıyıcıları sadece ahşap olarak düşünebilir veya çelik konstrüksiyon üzerine ahşap düşünebilirsiniz. Malzeme tercihinize göre maliyet hesabı yapmak doğru olacaktır. Bahçeye yaptıracağınız farklı şeylerde maliyete etki edecektir.

Modern Ahşap Evler

Ev yaptırmak istediğinizde hayal edebileceğiniz tüm ev modellerini inşa edebilirsiniz. Cephe duvarlarının tamamı ve zeminler ahşap olacak şekilde konstrüksiyon, taş ev modellerini tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz. Klasik model yerine istediğiniz gibi lüks evler yapabilirsiniz.

Özel Tasarım Ahşap Ev Modelleri

Ahşap ev modelleri içinde yer alan bu modeller özel tasarıma sahip olan ve bütçe olarak ortalamanın çok üstünde olan modellerdir. Ahşap, cam, çelik gibi malzemelerin birleştirilmesi ile elde edilen bu ev modelleri aynı zamanda estetik açıdan da oldukça üst düzey ev modelleri arasına girmiştir. Bu duruma bağlı olarak fiyat yükselse de belki hayallerinizdeki gibi bir ev yaptırabilirsiniz.

Saf Ahşap Ev Modelleri

Ahşap ev tercih ederken kullanılacak ahşabın saf ahşap olmasına özen göstermelisiniz. Yaz kış size ideal sıcaklık sağlayarak konforu ve görselliği ile sizlere kusursuz bir eve sahip olma imkanı sağlar. Ahşap malzeme kendi içinde sınıflara ayrılan ve saf ahşap bu sınıflamada en üst sınıfta yer alan bir malzeme olduğu için ev inşa ederken veya satın alırken kullanılan inşaat malzemelerinin saf ahşap malzemesi olmasına özen göstermelisiniz.

Ahşap Evler Neden Tercih Edilmelidir

Ahşap Ev Ustası

Davraz ahşap olarak 20 yıllık tecrübe ile ahşap ev yapan firmalar arasındayız.

Ahşap Evler Neden Tercih Edilmelidir ?

Ahşap evler günümüzde herkes için rahat, modern ve prestijli evler haline gelmiştir. Çünkü ahşap, sağlam ve güvenilir bir yapı malzemesidir. Modern teknolojilere uygun inşa edilmiş bir ev yüzyıllarca ayakta kalır.

Önemli Bilgi: Günümüzün hızla değişen yaşam koşulları sebebiyle insanlar geleneksel süreçlerine geri dönüyor. Her geçen gün daha fazla insan ahşap malzemeden inşa edilmiş bir evde yaşamayı seçiyor. Bu evler dayanıklı, çevre dostu, sıcak ve güzel bir evde yaşamak isteyenler için harikadır. Ayrıca ahşabın uzun ömürlü ve bakımının kolay olması bu evleri ideal yaşam alanları yapmaktadır.

Açık alanı vurgulayan ev mimarisi doğal ışığı evin bir parçası olarak karşılayan güçlü tasarımlardır. Doğal yaşam evlerinin amacı, hayatı mümkün olduğunca keyifli yaşamaktır. Ayrıca nefes alan bir malzeme olan ahşap, iç mekan hava kalitesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Ekolojik dengeye katkıları vardır. Ahşap yapılar bu evlerde yaşayan insanların solunum yollarını iyi yönde etkiler. Ahşabın insan psikolojisine de katkısının olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ahşap yapılar nemden uzaktırlar.

Ayrıca betonarme bir evin yapımı uzun sürmektedir ve iklim koşulları inşaatın süresini etkiler ancak ahşap yapılarda böyle bir kısıtlama yoktur ahşap yapılar fabrikalarda önceden inşa edilerek istenilen zemine montajının gerçekleştirilmesi sağlanır.

Ahşap evler en sağlıklı yaşam alanlarıdır. Bu evlerde toz oluşumu çok azdır. Ahşabın elektrostatik özelliği toz birikmesini önler. Bu sebeple alerjisi olanlar ve solunum sıkıntısı yaşayanların bu evlerde yaşamaları önerilmektedir.

Ahşap evler enerji tasarrufu sağlar. Yalıtımın doğru bir şekilde yapılması ile enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca ısıl dirençlidir.

Evin panellerini oluşturan yapı malzemesi düşük ısı iletkenliğine sahiptir. Yüksek termal direnç ve düşük ısı iletkenliği sayesinde evler sert iklim koşullarına uyar.

Ahşap evlerin termal performansı unutulmamalıdır. Kütükler yüksek ısı depolama kapasitesine sahiptir.

Ahşap duvarlar sıcaklığı depolar ve yavaş yavaş tüm odalara dağıtır. Ahşaba dokunursanız, asla soğuk değildir ve yüzey sıcaklığı oda sıcaklığına benzer. Bu, evin içinde konfor sağlar.

Bu yüzden en büyük donda bile bir kütük ev sıcak kalabilir. Kütük evler daha erken ısınır ve tuğla evlere kıyasla sıcaklığını daha uzun süre korur. Ahşabın belirtilen termal özellikleri nedeniyle kütük evler sıcak mevsimlerde serindir, sıcak iklim bölgelerinde mükemmel bir çözümdür.

Önemli Bilgi : kütük ev, kütük ev yapımı, kütük ev modelleri, kütük ev fiyatları, kütük ev maliyetleri ile ilgili detaylı bilgi almak davrazahsap.com/kutuk-ev sayfamızı ziyaret edebilir veya 7/24 bizi arayabiliriz.

Ahşap evlerin yapımı hızlıdır. Küçük ve orta büyüklükte bir ahşap ile montajı sadece 3-4 hafta sürer.

 

Ahşap Evler ve Betonarme Evler Arası Fiyat Farkı

Ahşapdan Ev Modelleri

100% size özel ahşap bungalov tarzı ev modelini istediğiniz yere uygun fiyat garantisi ile yapıyoruz.

Ahşap Evler ve Betonarme Evler Arası Fiyat Farkı?

Ahşap evler ve betonarme evler arasındaki fiyatlar arasında maliyet farkı vardır. Günümüzde bir daire satın almak için gereken fiyat göz önünde bulundurursak ahşap ev almak daha kolaydır.

Bu evlerin fiyatları betonarme ev fiyatlarına oranla daha uygundur. Alınabilecek bir daire fiyatına iki katlı ahşap bir villa sahibi olunabilir. Diğer sistemlere göre daha az bir fiyata ev sahibi olunabilir.

Bu durum akıllarda ahşap ev almanın daha mantıklı olduğunu uyandırır. Güvenle ve sağlıkla yaşanabilecek evler ahşap evlerdir.

Geçmişten günümüze kadar gelebilen ahşap evlerin olduğunu herkes bilmektedir. Bu sebeple bu evler uzun ömürlü, sağlam ve dayanıklıdırlar. Gerekli bakımları yapıldığı sürece bu evler de çok uzun yıllar yaşayabilirsiniz.

Ahşap evler farklı mimari tasarımlara olanak sağlar. Ahşabın çok yönlü ve estetik bir malzeme olması ile farklı mimari çözümlere izin verir.

Önemli Bilgi: Ailenizin ihtiyaçlarına göre seçim yapabileceğiniz küçük ve büyük birçok farklı model vardır. Üçgen bungalov ev, katlı ahşap, verandalı, modern, geleneksel ya da lüks ahşap ev projeleri gibi seçebileceğiniz modeller vardır.

 

Standart bir modele razı olmak zorunda değilsiniz. Bütün yıl yaşayabileceğiniz veya yazlık için dubleks ya da tek katlı yaptırabilirsiniz. Projelere veranda, havuz, bahçe, teras, gibi birçok mimari özellik eklemek mümkündür.1.5 katlı loft ev, ahşap dağ evi veya ahşap kamp evi yaptırabilirsiniz.

 

Ahşap Ev Yapımı Püf Noktaları

Ahşap Kulübe Yapımı

Türkiye’nin her yerine 20 yıllık tecrübe ile ahşap ahşap ev yapım hizmetimiz vardır.

Ahşap Ev Yapımı Püf Noktaları?

Ahşap ev yapımında iki türlü yöntem kullanılmaktadır. Yığma sistem ve (karkas) panel sistem türü ahşap evler imal edilebilir. Yığma sistem ahşap evlerde; kütük, tomruk ya da kalasların üst üste yığılmasıyla duvarların oluşturduğu sistemdir. Bu sistemde kolonlar ve kirişler kullanılmayıp, tüm duvarlar taşıyıcı sistem vazifesini görmektedir.

Panel sistem ahşap evlerde; Bu yapıda taşıyıcı sistem ahşap iskelet ile oluşturulmaktadır. Duvar elemanları, ahşap taşıyıcı iskelet üzerine uygulanan, içeride OSB, alçı ya da lambiriden oluşur. Dış düzeyde ise OSB ve yalı baskı (ahşap siding) ‘den oluşur. Mineral yün, XPS gibi izolasyon malzemeleri ile iç ve dış duvarların arasında izolasyon yapılır.

Önemli Bilgi : Ahşap ev yapılacak zeminin özenle seçilmesi gerekmektedir. Zemine sıfır ahşap evler çok tavsiye edilmez. Genelde ahşap evler yerden 1 metre yüksekliğe oluşturulur. Kat farkı olmasının sebebi zeminin sulu olması veya sel gibi unsurlar için önlem almaktır.

Ahşap evler depreme dayanıklı evlerdir. Ancak sel gibi afetler için risk oluşturmaktadırlar. Bu sebeple yerden yüksekliği önemlidir. Alt zemin beton döşenerek hazırlanan ahşap iskelet beton üzerine monte edilerek inşa edilir.

Ahşap evlerin yangın güvenliği ise; yapısal ahşap keresteler büyük kesitlerde kullanıldığında kolay yanmayan malzemelerdir. Çünkü yangına maruz kalan ahşap malzemenin öncelikle dış yüzeyinde karbonlaşma (kömürleşme) tabakası meydana gelir. Bu tabaka iyice kuruyup çözülene kadar alevler ahşabın iç katmanlarına tesir edemez. Diğer yandan çelik binalarda çeliğin malzeme özelliği olarak çok kısa sürede yapısında yumuşamalar meydana gelen deformasyonlar başlar ve bağlantı noktaları ani olarak dağılır ve yapı aniden çöker.

Betonarme binalarda ise erime ve çökme etkilerinin çok uzun zaman aldığı düşünülse de aslında betonun içinde bulunan demir donatılar yüksek sıcaklığa maruz kalmalarından ötürü taşıma değerlerini yitirirler ve betonarme sistemler böylelikle ayakta durur gibi gözükse de aslında yapısal tasarım aşamasında taşıyacağı öngörülen yükleri artık taşıyamaz hale gelirler.

Yangın esnasında yaşamsal kritik zaman ilk 5–7 dakikadır. Bu süreden sonra yapı içinde bulunan insanlar zehirlenmeden veya yanmadan dolayı yaşamlarını kaybederler. Yangın esnasında taşıyıcı sistemden ziyade en önemli ölümcül etkenler yapı içindeki ev tekstili türü yanıcı malzemelerdir.

Ahşap evler yaşayan doğal bir malzeme olduğu için diğer sistemlerine göre farklı bir bakım ister. Evlere düzenli bakım yapılarak sağlamlığı ve ömrü arttırılabilir. Bu evlerin bakımları için bir profesyonelle çalışabilir olabilirsiniz.

Ahşap evlerdeki ahşap yüzey üzerinde oluşan toz veya küfürlere karşı önlem alınabilir. Ahşaplar üzerinden zamanda reçine oluşabilir aşağı üzerinde oluşan bir için ellerin izlenmesi gerekir. Ahşap evlerdeki pencere doğramaları veya kapılar şişme veya hava sızdırma sorunları yaratabilir bu sebeple fark edildiği ilk anda yapılması gerekir.

Ahşap evler yapılmadan önce marangozlar tarafından emprenye uygulaması ile keresteler bakteri mantar oluşumuna karşı korumaya alınırlar. Emprenye uygulaması yapılan kerestelerle inşa edilen ahşap evlerde herhangi bir çürüme görülmez.

Senelik bakım yapılarak ahşap evlerin böceklerde mantarlardan temizlenmesine yardımcı olunabilir. Ahşap evler dış cepheleri boyanabilir veya ahşap için özel olarak üretilmiş boyaların tercih etmek yerine doğal bir görünüm mü tercih edebilirsiniz. Ancak ahşabın korunması için dış boya önemlidir.

 

Ahşap Kulübe Fiyatları Ve Modelleri

Ahşap Bungalov Ev Firması

20 yıllık tecrübemiz ile sadace ahşap bungalov yapımında değil her türlü soruna ortak olup çözüm buluyoruz.

Ahşap Kulübe Fiyatları Ve Modelleri

Ahşap kulübe modelleri kullanım alanına göre çok çeşitlidir. Kullanılacak alana göre en uygun ahşap kulübe seçimini yapmak için öncelikle alanı göz önünde bulundurmalısınız. Dar alanlarda büyük kulübeler kullanmak alanı karmaşık ve sıkışık gösterecektir. Bu tarz alanlarda küçük ve fonksiyonel bahçe kulübesi seçeneklerini kullanarak sade ve ferah bir dizayn oluşturabilirsiniz.

Ahşap kulübe modelleri, uygun şekilde dekore edildiğinde eşsiz manzaralar ortaya çıkarabilirler. Tamamen kullanıcının zevkine ve estetik algısına göre değişebilen kulübe dekorasyonu, birkaç ufak ayrıntı ile kolaylıkla dikkat çekici hale getirilebilir.

 

Önemli Bilgi : Ahşap kulübe fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Öncelikle kulübenin ebatı, fiyatı belirleyen unsurdur. İkinci önemli unsur ise kullanılan ahşabın kalitesidir.

Malzeme seçimi, yapıya bir sürü olumlu etkileri vardır. Uzun ömürlü olması için kaliteli malzeme kullanmak mecburiyettir.

Ahşap ev ya da kulübelerin insana en çekici gelen yanı masal evi gibi bir izlenime sahip olmalarıdır. Özellikle çocukların en sevdiği ev modellerinin başında şüphesiz çatılı ahşap evler gelir.

Kulübelerin yapısında taş ve beton gibi malzemelerin de kullanıldığı evlerin dış cephesinde yalıtım özelliği taşıyan malzemeler kullanılır. Bu sayede dört dörtlük bir ev konforu sunabilir.

 

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.