Ahşap Ev Yapımı ve Ahşap Ev Maliyeti?

Türkiye’nin her yerine 20 yıllık tecrübe ile ahşap ev yapım hizmetimiz vardır. 7/24 hayal ettiğiniz tüm projeler ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bungalov Ev Yapımı ve Bungalov Ev Maliyeti?

Türkiye’nin her yerine 20 yıllık tecrübe ile ahşap bungalov ev yapım hizmetimiz vardır. 7/24 hayal ettiğiniz tüm projeler ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Üçgen Ev Yapımı ve Üçgen Ev Maliyeti?

Türkiye’nin her yerine 20 yıllık tecrübe ile ahşap üçgen ev yapım hizmetimiz vardır. 7/24 hayal ettiğiniz tüm projeler ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

BUNGALOV EV RESİMLERİ

Yapımı kolay ve düşük maliyetli ev modelleri içerisinde yer alan bungalov modelleri, bireysel olarak tasarlayıp inşa edebileceğiniz ev modelleridir. Boyutları küçük olduğu için yapım ve kullanım açısından oldukça kullanışlı evlerdir. Şehir hayatından uzakta doğa içerisine oldukça mükemmel bir şekilde uyum sağlayan bungalov yapımında en çok ahşap malzeme kullanılıyor.

AHŞAP EV RESİMLERİ

Ahşap üçgen evler, tüm yıl boyunca yaşamak ya da kısa bir süre kalmak için idealdir. Ahşabın pozitif özelliği ile zihni rahatlatan evlerde yaşamak iyi bir fırsattır. Doğru projelendirilmiş ahşap evler çok çeşitli yaşam alanlarına sahip evler inşa edilmesine olanak sağlar. Proje alanının verimli kullanılması ise daha fazla ekonomikçevresel ve mimari avantajlar sağlar.

ÜÇGEN EV RESİMLERİ

Üçgen bungalov evler, tatil köylerinin ve kamp alanlarının ayrılmaz bir yapı tipi haline gelmiştir. Genel olarak tek katlı veya iki katlı beşik çatılı ahşap ev projeleri, dağ evleri, bahçe evleri ve hobi evleri olarak da popülerdir. Size ve ailenize masalsı bir hava katan bu özel tasarım evlerde sadeliğin tadına lezzet katarak hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Üçgen ev fiyatlarını ve modellerini incelediğinizde doğa ile uyum kavramının uygun maliyetlerle tamamlandığını göreceksiniz.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Bungalov Ev Yapımı Aşamaları Nelerdir?

Bungalov ev yapımına ilk olarak zeminden yani temelden başlanır. Yalıtım ve izolasyon için evin topraktan belirli bir miktar yükseklikte olması gerekmektedir. Bunun için öncelikle evin oturacağı zemine ayaklar dikilir. Ayakların toprak da kalan kısmına beton pabuçlar konursa ağırlık daha geniş bir alana yayılacak ve toprağa batma gibi sorunlar olmayacaktır.

Ağaç ev yapmak için hangi ağaç türleri kullanılabilir?

Ağaç ev yapımında genellikle güçlü ve dayanıklı ağaç türleri tercih edilir. Bunlar arasında meşe, sedir, çam gibi ağaçlar yer alır. Bu ağaçlar, yapıyı destekleyebilmek ve dış etkilere karşı dayanıklılık sağlamak için uygun seçeneklerdir.

Bungalov Ev Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Bungalov ev maliyeti kullanılan malzemeye göre değişiyor. Farklı ağaç türlerinden yapılabilen ahşap bungalovların bu nitelikleri fiyatlara yansıyor. Ülkemizde genellikle bungalov evlerin fiyatları 2021 yılı için  metrekare başına 2000 TL  ila 5000 TL arasında değişiyor. Buna göre, 40 metrekare bir bungalov 80 bin ila 200 bin TL arasında hesaplanıyor.

Bungalov Ev Maliyeti Ne Kadar?

Son yıllarda giderek popülerleşen bungalov evler yapım kolaylığı ile de öne çıkıyor. Geleneksel yapılara nazaran daha uygun fiyatlı olan ahşap bungalov ev maliyetini yazımızın devamından tespit edebilirsiniz…

Ahşap Bungalov Ev Yaptırma Maliyeti?

Doğanın içinde konaklama deneyimi yaşamak isteyenler, şehir hayatının gürültüsünden kaçarak yakın bir noktada hafta sonu keyfi tatmayı planlayanlar bungalov yaptırmak ile ilgileniyor. Hem çocuklu ailelerin, hem çocuksuz evli çiftlerin ya da bekarların ilgisini çeken bungalov yapılar, samimi bir atmosfer sunuyor.

Ahşap Evlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ahşap sağlıklı, dayanıklı ve doğal bir malzemedir. Düzenli bakım yapılırsa uzun ömürlü olabilir. Bungalov evlerin profesyonel yardım alarak düzenli kontrol edilmeleri ve bakım yapılmaları önemlidir. 

Ahşap üzerinde oluşan küf ve toz katmanları sağlık açısından sorun yaratabileceği için yıllık bakımla mantar, böcek ve bu tür oluşumlardan arındırılmalıdır. Ayrıca özel boyalar ve malzemelerle koruma altına alınan ahşap bungalov evlerin dayanıklılığı artmaktadır.

Bungalov Ev Yapan Firmaları Nasıl Bulurum?

Bungalov evlerin yapım maliyeti  diğer yapılara göre çok daha düşüktür ayrıca diğer yapılara göre uzun ömürlü olan yapılardır. Sağlıklı, yapımı kolay, pratik, uzun ömürlü ve maliyeti düşük üçgen bungalov yapıları ister kiralayabilir isterseniz siz de inşa edebilirsiniz. İmar projesi istemeyen binalar için yapım aşamaların çok külfetli olmamakta bu da tatil mekanı olarak bu evlerin yapımını kolaylaştırmaktadır.

Bungalov Ev Modelleri ve Planları Nelerdir?

Üçgen bungalov ev modelleri son yılların en gözde mekanlarıdır. Dağlarda, ormanlarda, kıyılarda rahatlıkla konumlandırılabilmekte, alternatif tatil imkânı ve tatil mekânı arayanlar için ilk tercih olmaktadır. İlk dikkat çeken yanları, üçgen yapıları ve ahşabın bütün doğallığını, estetiğini ve kalitesini ortaya koymak olan bungalov evler, aydınlık ve havadar iç hacimleri ile ilgi çekmeyi başarmaktadır.

Ahşap Bungalov Ev Yapımı Püf Noktaları?

Çeşitli ağaç türlerinden üretilen ahşap bungalovlarda dikkat ettiğimiz özelliklerin başında bungalovun imalatı için kullanılan ağaçların kalitesi gelmektedir. Olgunlaşmamış genç ağaçlardan yapılan bungalovlar ilerleyen yıllarda anormal bir şekilde dayanıklılığını kaybederek çökme yapabilmektedir. Yaşlı ağaçların gövde yapısı gelişim evresini tamamladığından  uzun yıllar kullanılmaya elverişlidir. Bu sebeple Davraz Ahşap firmamız ahşap bungalov ev yapımında kullandığı ağaçları, olgun ve kaliteli ağaç türlerine sahip ülkelerden ithal etmektedir.

Bungalov Ev Ruhsatı Nasıl Alınır?

Taşınmaz zemininin tesviye edilmesi, etrafının duvarla çevrilmesi ve tekerlekli yazıhane konulması “yapı” tabiri içine girmektedir ve ruhsata tabidir. Prefabrik yapılar, yapı tanımına girmektedirler. İmar mevzuatında prefabrik yapılar için ayrıca bir istisna getirilmediği için, prefabrik yapılar için de ruhsat alınması gerekir. Tel örgü, yapı kapsamına girmemektedir, bu nedenle ruhsata tabi değildir.Konteyner evlerin temeli olmaz ve düz bir beton üzerine bırakılır.

  • Prefabrik evler için ruhsat zorunludur.
  • Konteyner evler için ruhsat gerekir.
  • Bungalov ağaç evlere de ruhsat gerekir.
  • Mobil evler karayolu standartlarına göre tasarlayıp projelendirip trafikten ruhsat alıp ayrı bir plaka çıkarsa belediyeden ruhsata gerekmez.

Ağaç evler ne kadar dayanıklıdır?

İyi bir şekilde yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, ağaç evler oldukça dayanıklı olabilir. Doğru malzemelerin ve yapı tekniklerinin kullanılmasıyla ağaç evler yıllarca kullanılabilir. Ancak, ağaçlar doğal bir malzeme olduğu için zamanla doğal çürüme ve bozulma süreçlerine tabi tutulurlar. Bu nedenle, düzenli bakım ve kontrollerin yapılması önemlidir.

Kütük Ev Fiyatları Ne Kadar?

Kütük ev fiyatlarıkütük ev yapımı ve özellikleri, kütük ahşap ev avantajları bir araya geldiğinde insanlık için ne kadar büyük bir fırsat sağladığı görülecektir. Günümüz yaşam koşullarında oldukça sağlıksız bir yaşam süren insanlar, bu durumun en büyük nedenlerinden biri olarak somut yaşamı görmektedirler. Hava kirliliği, stres ve yoğunluğun getirdiği bu sağlıksız durum, bazı küçük değişikliklerle önlenebilir.

Üçgen Evlerin Adı Nedir?

Üçgen mimariya sahip üçgen evlerin en önemli özelliği çatı tasarımı ve uygulaması gerektirmemeleri, dolayısıyla yapım işlemlerinin geleneksel şekilli evlere göre çok daha pratik olmasıdır. Üçgen evlerin çok yaygın olmamasının nedeni bu yapının büyük metrekarelere uygun olmamasıdır. Ancak küçük bir ev yapmayı planlıyorsanız, üçgen ev modelleri, pratik ve hızlı yapım süreçleri kadar sıcak ve sıra dışı görünümleri ile en ideal seçeneklerden biridir.

Ağaç evler güvenli midir?

Ağaç evler, doğru şekilde inşa edildiğinde ve güvenlik önlemleri alındığında güvenli olabilir. İnşaat aşamasında mühendislik hesaplamaları ve güvenlik standartlarına uyulması önemlidir. Ayrıca, yapı düzenli olarak kontrol edilmeli ve bakımı yapılmalıdır. Güvenlik açısından, güvenli merdivenler, güçlü platformlar ve güvenlik korkulukları gibi unsurların kullanılması gerekmektedir.

Müşteri Yorumları

“Sakarya / Sapanca’ da bulunan özel mülküme doğa ile iç içe bungalov ev inşaa ettirdim. Bungalov evin tasarımı bana özel ve çok kullanışlı oldu. Davraz Ahşap’dan fiyat teklifi almadan bungalov ev yaptırmayın.”

Sapanca Bungalov Ev

“Oldukça uygun fiyatlı, istediğimiz kalite ve malzemeden yine istediğimiz yere bungalov ev yaptırdık. Bungalov ev ustaları çok profesyonel ve tecrübeliler. Hiç bir detay atlanmadan 100% kaliteli işçilik.”

İznik Bungalov Ev

“Kastamonu’ da bir köyde bulunan arsama 95 m2 ahşap ev yaptırdım. Ahşap evin tüm detaylarını ben planladım Davraz Ahşap inşaa etti. Şimdi sessiz sakin ahşap evimin keyfini sürüyorum kafa dinliyorum.”

Ali Kemal YALÇIN

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.